Krpálkovi na domácím mistrovství medaile unikla, bronz ubojoval Gruzínec Tušišvili

před 6 dny aktualne.cz aktualne.cz

Krpálkovi na domácím mistrovství medaile unikla, bronz ubojoval Gruzínec Tušišvili

Judista Lukáš Krpálek na domácím mistrovství Evropy medaili nezískal. Zápas o bronz v nejtěžší váhové kategorii s Guramem Tušišvilim z Gruzie prohrál po 40 sekundách. Olympijský šampion a úřadující mistr světa skončil pátý stejně jako na loňských Evropských hrách v Minsku, které tehdy sloužily jako evropský šamponát judistů.

Krpálek v Praze absolvoval první turnaj po jedenácti měsících a celý den se trápil. Vybojoval vítězství nad Němcem Johannesem Freyem, ale pak rychle prohrál čtvrtfinále s Rusem Tamerlanem Bašajevem. V opravách sice v prodloužení duelu s Orem Sassonem z Izraele vydřel postup do duelu bronz, ale tam proti silnému soupeři znovu neměl šanci. Mistr světa z roku 2018 Tušišvili ho rychle dvakrát povalil na zem a po dvou bodovaných technikách zápas za 40 sekund skončil.

Šampionát v Praze, který byl třikrát odložen a musel se uskutečnit za přísných opatření proti koronaviru před prázdnými tribunami, tak českým fanouškům příliš radosti nepřinesl. Ostatních jedenáct českých judistů zaznamenalo dohromady jen tři výhry.