Plzeň přestřílela díky Přikrylovu hattricku Zlín 7:5

před 1 měsícem aktualne.cz aktualne.cz

Hokejisté Plzně porazili ve 24. kole extraligy Zlín 7:5 a připsali si sedmou výhru z osmi domácích utkání. Západočeši v divoké přestřelce sice vedli v 39. minutě 6:0, hosté však odkázali ještě do druhé přestávky dvakrát skórovat a ve třetí třetině stáhli plzeňské vedení dokonce jen na dva góly. V barvách Indiánů se blýskl premiérovým hattrickem devatenáctiletý Filip Přikryl a tři asistence si připsal Jaroslav Kracík.

Aktualizujeme…

24. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín 7:5 (2:0, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. F. Přikryl (Rob), 18. Čerešňák (Gulaš, Kracík), 23. Kantner (Kracík), 26. P. Straka (Budík, Kracík), 30. Gulaš (Kantner, F. Suchý), 39. F. Přikryl, 46. F. Přikryl (Malát) - 39. Karafiát (Honejsek, Ferenc), 40. Vopelka (Kubiš), 45. M. Novotný (Suhrada, Herman), 49. Poletín (Suhrada, Vopelka), 55. Herman (Karafiát). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Komárek, Kis. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Bez diváků.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, Vráblík, Budík - Gulaš, Kracík, F. Suchý - Eberle, Stach, P. Straka - Rob, Kantner, Pour - F. Přikryl, Malát. Trenér: Čihák.

Zlín: Kašík (27. Huf) - Řezníček, Ferenc, M. Novotný, Suhrada, Gazda, Žižka, Dluhoš - Karafiát, Herman, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Vopelka, P. Sedláček, Kubiš - J. Ondráček, Poletín, Václavek. Trenér: R. Svoboda.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Kundrátek (F. Zadina, Marcinko), 31. Marcinko (Jašek, F. Zadina), 42. Jaroměřský (Jašek), 60. Marcinko - 10. P. Zdráhal (Jarůšek, Cibulskis), 56. Zygmunt (Helt). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Axman, Gebauer. Vyloučení: 2:5, navíc M. Stránský (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

Třinec: Kořenář - Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Kurovský. Trenér: Varaďa.

Litvínov: Honzík - Irving, Ščotka, Štich, Cibulskis, Kudla, Demel - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Válek, M. Látal - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Országh.

17:30 HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové, HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice,

18:00 HC Kometa Brno - HC Olomouc.