Španělská policie odhalila 41 migrantů schovávající se v nebezpečném odpadu

před 1 týdnem aktualne.cz aktualne.cz

Španělská policie odhalila 41 migrantů schovávající se v nebezpečném odpadu

Španělská policie v prohlášení uvedla, že v pátek v přístavu Melilla nalezla dohromady 41 migrantů, z nichž někteří riskovali život tím, že se schovávali na nebezpečných místech včetně otevřeného kontejneru s prázdnými skleněnými lahvemi a střepy. Muže, který byl nalezen v bezvědomí v pytli s popelem ze spalovny, policista původně považoval za mrtvého.

Na záběrech pořízených v přístavu, které zveřejnila původně agentura AP, je vidět, jak se muž pokrytý popelem a s kapucí na hlavě dezorientovaně pokouší bránit poté, co znovu nabyl vědomí, když policista otevřel pytel. "Zachránili mu život. Málem umřel," uvedl policejní mluvčí. "Nevěděl ani, kde je, a vyděsil se, když uviděl policistu s nožem, který ho musel uklidnit a ujistit, že je tam proto, aby mu pomohl," vysvětlil mluvčí.

Migranti se připravovali na sedmihodinovou plavbu v hrozných podmínkách na Pyrenejský poloostrov. Odpadky měly putovat na španělskou pevninu, kde měly být recyklovány.

V letošním roce bylo v zabezpečené zóně přístavu v Melille zatím nalezeno 1781 migrantů. V loňském roce to bylo 11 669 migrantů.